lat     rus     eng  
Pirkumu grozs
Grozs ir tukšs
+371 67-660-105
info@baltcoin.lv

EIRO (Latvija)

Kolekcijas monētas Monētu komplekti 2 Euro Coin Cards

LATI (1992-2013)

Kolekcijas monētas Apgrozības monētas

Meklēšana

Saņemt ziņas

Saņemt monētu ziņas uz Facebook.

Pērkam monētas

Ja jūs vēlaties pardot monētas, cenas ir pieejamas šeit.

Hanzas pilsētas. Valmiera

Hanzas pilsētas. Valmiera Hanzas pilsētas. Valmiera
TipsSudraba monēta
MateriālsSudrabs 925°
Izlaišanas gads2003
Izlaides mēnesisseptembris
Nominālvērtība1 Ls
Maksimālā tirāža15 000
KvalitāteProof
Svars (g)31.47
Diametrs (mm)38.61
Grafiskais dizainsGunārs Krollis
Plastiskais veidojumsJānis Strupulis
KaltaRahapaja Oy (Somija)


pieejamas: 0


Monētas priekšpuse (averss)

Centrā - Valmieras Hanzas laika pilsētas zīmogs ar ģerboni. Tā kreisajā pusē attēlota Sv. Sīmaņa baznīcas interjera detaļa, labajā pusē - Vidzemes saktas ornamenta fragmenti. Zem ģerboņa - gadskaitlis 2003. Monētas augšdaļā puslokā - uzraksts WOLMAR, lejasdaļā puslokā - uzraksts 1 LATS.

Monētas aizmugure (reverss)

Monētas reversu divās daļās sadala ūdens josla. Augšdaļā attēlota Sv. Sīmaņa baznīca, virs tās - pa labi puslokā uzraksts VALMIERA, lejasdaļā - Hanzas laika kuģa atspulgs, zem tā - puslokā uzraksts HANZAS PILSĒTA.

Monētas josta

Uzraksti LATVIJAS REPUBLIKA un LATVIJAS BANKA, atdalīti ar punktiem.

Monēta veltīta vienai no Latvijas astoņām Hanzas pilsētām - Valmierai.

Mūsdienās Valmiera ir lielākā Vidzemes novada pilsēta ar attīstītu ražošanu un tirdzniecību, bet 13. gs. tagadējā Valmieras apkārtne ietilpa latgaļu apdzīvotajā Tālavas novadā. Pilsēta veidojusies pie sena tirdzniecības ceļa, kas gar Gauju veda no Baltijas jūras piekrastes uz igauņu un krievu apdzīvotajām zemēm.

13. gs. sākumā vācu iekarotāji sāka nostiprināties tagadējā Ziemeļlatvijas teritorijā. 1224. gadā Valmiera nonāca Zobenbrāļu ordeņa pakļautībā. 1283. gadā celtā Valmieras Sv. Sīmaņa baznīca un Zobenbrāļu ordeņa mūra pils ar blakus esošo amatnieku un tirgotāju apmetni bija Valmieras pilsētas pirmsākums. Lai gan nav precīzi zināms, kad Valmierai piešķirtas pilsētas tiesības, tā noteikti atzīstama par vienu no vecākajām Latvijas pilsētām. Ir uzskats, ka pilsētas tiesības tai ir no 1323. gada, kad pilsētai jau bija savs maģistrāts. 14.-16. gs. Valmiera bija Hanzas savienības locekle. Lai gan vairākkārt krievu, poļu un zviedru karaspēku un ugunsgrēku nopostīta, 18. gs. beigās tā kļuva par apriņķa centru. Caur pilsētu gāja pasta ceļš, kas saistīja Sanktpēterburgu ar Rietumeiropu.

Valmierā jau kopš 18. gs. vidus darbojušās vairākas mācību iestādes, kurās par pedagogiem strādājuši un kuras beiguši ievērojami latviešu izglītības un kultūras darbinieki. Liela nozīme jauno izglītības darbinieku sagatavošanā bija Valmieras Skolotāju semināram, kas dibināts Rīgā 1894. gadā, bet no 1902. gada līdz 1917. gadam darbojās Valmierā. Pašlaik Valmierā atrodas Vidzemes augstskola, kas sagatavo biznesa vadības, informācijas tehnoloģiju, komunikācijas un sabiedrisko attiecību, politoloģijas un tūrisma vadības un organizācijas speciālistus.

Valmierā darbojas profesionāls teātris - Valmieras Drāmas teātris -, kultūras dzīvē nozīmīgas ir izstādes galerijā "Laipa", bet Sv. Sīmaņa baznīcā notiek klasiskās mūzikas koncerti. Valmierā regulāri tiek rīkoti dažādi kultūras festivāli, kas pulcē dalībniekus un skatītājus no visas Latvijas. Jāņa Daliņa stadionā notiek dažādas starptautiskas sporta sacensības.

Kolekcijas monētas   |   LATI (1992-2013)

2012
Akmens monēta Akmens monēta
€ 70.00 € 60.00
Pievienot grozam
Piegāde pa pastu vai ar pakomatiem Omniva no € 0. Apmaksa ar bankas pārskaitījumu vai Maestro, Visa, Mastercard.

BaltCoin SIA

Reģistrācijas Nr.

41503036316

Salnas iela 21-195, Rīga, LV-1021, Latvija

Tālrunis:

+371 67-660-105

E-pasts:

info@baltcoin.lv

© 2015-2022 BaltCoin SIA
Mājas lapas izveide - Seven Hills