lat     rus     eng  
Pirkumu grozs
Grozs ir tukšs
+371 67-660-105
info@baltcoin.lv

EIRO (Latvija)

Kolekcijas monētas Monētu komplekti 2 Euro Coin Cards

LATI (1992-2013)

Kolekcijas monētas Apgrozības monētas

Meklēšana

Saņemt ziņas

Saņemt monētu ziņas uz Facebook.

Pērkam monētas

Ja jūs vēlaties pardot monētas, cenas ir pieejamas šeit.

Dzīvības monēta

Dzīvības monēta Dzīvības monēta
TipsSudraba monēta
MateriālsSudrabs 925°
Izlaišanas gads2007
Izlaides mēnesisdecembris
Nominālvērtība1 Ls
Maksimālā tirāža5 000
KvalitāteProof
Svars (g)31.47
Diametrs (mm)38.61
Grafiskais dizainsIlmārs Blumbergs
Plastiskais veidojumsLigita Franckeviča
KaltaMonnaie de Paris (Francija)


pieejamas: 0


Monētas priekšpuse (averss)

Centrā divas zeltītas sirdsveida lapas, savienotas ar sudrabainu līniju. Augšdaļā pa kreisi puslokā gadskaitlis 2007, lejasdaļā pa labi puslokā uzraksts 1 LATS.

Monētas aizmugure (reverss)

Māte ar zelta krāsas autiņos satītu bērnu uz rokām. Augšā pa labi puslokā uzraksts LATVIJAS REPUBLIKA.

Monētas josta

Gluda.

"Aizver savas acis," saka Jānis Zeltamute, vērsdamies pie tiem, kas atrodas svēta tēla priekšā, jo ne jau apskatīšana, izmantošana, bet kvēls lūgums ir galvenais šajā neizdibināmajā norisē. Ilmārs Blumbergs, zīmēdams monētas reversam Madonnu ar bērnu, šķiet, atsaucies Zeltamutes ieteikumam, jo puspievērtie sievietes plaksti raida netiešu, maigu skatu uz jauno dzīvību, un vienlaikus mākslinieks to pavērš iekšup, kādas par mums augstākas būtnes nākamības redzējumā un aizlūgumā par gaidāmo. Jaundzimušais vēl nav modies, vēl neapzinās savu esmi.

Noslēpumaina saikne pastāv starp radītāju un dzīvību, starp mākslinieka tēlojumu un tā uzlūkotāju. Dievmātes ikona ir mātes mīlestības simbols, kas ietver radīšanu un audzināšanu, nebeidzamas rūpes par tiem, kas dzīves ceļos, par dažādu risku un nelaimju apdraudētajiem. Tā ir viena no uzrunātākajām svētbildēm visos laikos, jo pie tās cilvēki vēršas, lai stiprinātos cerībā un ticībā.

Monētas aversā spoguļgludā izplatījumā rotājas divas zeltītas sirdsveida lapas. Sižetiski skopajā kompozīcijā ietverts divkāršs vēstījums. Pirmā vēsts tieši norāda uz zemkopju kultūrai raksturīgo augu valsts simboliku: svaigs divlapu dzinums kā dzīvības asns. Otrā ir slēptāka un tāpēc daudznozīmīgāka. Lūpas un skūpsts kā dzīvības spēka devēja, uzticības un cieņas simbols, kā mīlestības un erotikas zīme, arī kā Jūdas skūpsts... Vārdu sakot - cilvēka dzīves pieredzes koncentrāts.

Pēdējo gadu desmitu laikā būtiski mainījusies ļaužu izpratne par klasiskajām vērtībām. Jaunu cilvēku prātos Madonna šodien asociējas ar dziedošu popdīvu, savukārt vārdu "ikona" (grieķu valodā "eikōn" - attēls), kas gadu simtiem lietots kristiešu baznīcas svētbildes apzīmējumam, tagad liela sabiedrības daļa pazīst kā datorzinību ābeces terminu. Tas sola iespēju iedarbināt programmu vai izpildīt kādu atsevišķu uzdevumu.

Izpratne par Dzīvības brīnumu ir programma un uzdevums, ko mums dāvā šī monēta.

2008. gadā Krievijas numismātikas publikāciju izdevniecības Watermark konkursā Монетное созвездие sudraba "Dzīvības monēta" saņēma balvu "Veiksmīgs mākslinieciskais risinājums".

Kolekcijas monētas   |   LATI (1992-2013)

2012
Akmens monēta Akmens monēta
€ 70.00 € 60.00
Pievienot grozam
Piegāde pa pastu vai ar pakomatiem Omniva no € 0. Apmaksa ar bankas pārskaitījumu vai Maestro, Visa, Mastercard.

BaltCoin SIA

Reģistrācijas Nr.

41503036316

Salnas iela 21-195, Rīga, LV-1021, Latvija

Tālrunis:

+371 67-660-105

E-pasts:

info@baltcoin.lv

© 2015-2021 BaltCoin SIA
Mājas lapas izveide - Seven Hills